Okul Korkuluğu Modeli - 11

Paslanmaz okul korkulukları genellikle dikey emniyetli korkuluk modellerinden oluşmaktadır. Okullarda korkulukların amacı, çocukların maksimum derecede korunmasını sağlamak olduğundan, çocukların tırmanmasının, düşmesinin ve yaralanmasının önüne geçebilecek sistemler kullanılmalıdır.

Paslanmaz okul korkuluklarında, parapet yok ise, paslanmaz dikey emniyet profilleri, 12 cm de bir kullanılmalıdır.

Firmamız tarafından kullanılan bir çok paslanmaz okul korkuluk modeli bulunmakla beraber, genellikle bir basamağa 2 dikme gelecek şekilde kullanılan ve yüksekliği 110 cm olan paslanmaz çelik merdiven korkuluğu modeli kullanılmaktadır. Bu modelimizde, her bir basamağa 2 adet Q32mm çaplı dikme monte edilir. İki dikme arasındaki uzaklık – bir basamağın maksimum 30 cm olduğu düşünülürse – maksimum 12 cm olmaktadır. Merdiven Korkuluğunda küpeşte dönüş yerlerinde bilezik kullanılmaz, dirsek bağlantı noktaları tamamen kaynak ile birleştirilir ve zımpara-polisaj işleminden sonra tek parça görünüm elde edilir.

Parapet üstü okul korkuluklarında ise, bir kaç model kullanılmakla beraber, genellikle Q51mm çaplı paslanmaz çelik dikmelerin içerisinde Q32mm paslanmaz çelik küpeşte borusu geçirilmektedir. Bu sistemde korkuluk yüksekliği, genellikle parapet yüksekliğini 110 cm’ye tamamlayacak şekilde ayarlanmaktadır.

Firmamız tarafından üretilen okul korkuluk modelleri

Tüm paslanmaz okul korkuluğu fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen iletişim bölümünden bizimle iletişime geçiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.